Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Oğlak Burcu Temmuz Ayı Yorumu

Oğlak Burcu Temmuz Ayı Yorumu

admin admin -
3 0

Temmuz ayı, Yükselen OĞLAK burcu için ciddi meselelerini, borçlarını, alacaklarını, eşinin/ortağının gelirlerini ve takıntılarını temsil eden 8. evinde Venüs Jüpiter kavuşumu ile açılıyor. Ayın ilk günlerinde zor bir konuyu geride bırakacak gelişmeler olabilir. Boşanma, nafaka veya miras sorunlarınızın, hastalığınızla ilgili dertlerin, kurtulmaktan zorlandığınız kötü alışkanlıklarınızın kolaylıkla çözüldüğünü fark edebilirsiniz. Birine derinden güven duymak ve ona bağlanmak için Temmuz ayının ilk günleri oldukça idealdir.

2 Temmuz’da Oğlak burcunda bir dolunay var. Bedeninizle ilgili hassas durumlar yaşayabilirsiniz. Yedikleriniz dokunabilir, ödem yapabilir veya duygusal olarak çok alıngan olabilir, baş ağrısı çekebilirsiniz. Haftanın geri kalanında İkizler burcundaki Merkür; Venüs, Neptün ve Uranüs’le uyumlu bir görünüm yapıyor olacak. Beklenmedik bir çabuklukla ev değiştirebilir, araç satın alabilir, güzel hediyeler alabilirsiniz. İş arkadaşlarınıza güvenebilir, onlarla oldukça verimli işler çıkarabilirsiniz.

Temmuz ortalarına geldikçe Oğlak burcu için gökyüzünün etkisi sertleşmeye başlıyor. Venüs’ün Satürn’le karesi esnasında bir arkadaşınızla, para ile ilgili işlerinizi yöneten biriyle tartışabilir veya kendinizi hoşlanmadığınız insanlarla dolu bir sosyalleşmenin içinde bulabilirsiniz. Güneş, Merkür ve Mars arka arkaya Pluto ile karşıt açı yaptığında ilişkilerinizde kıskançlık ve kontrol problemi yaşayabilirsiniz. Sevgilinizle veya sevdiklerinizle tartışabilirsiniz. Bir beraberliğiniz yoksa yeni bir beraberliğe girmek için durumları aşırı zorlayabilirsiniz. Bedeninizi aşırı zorlayabilir, inatçı ve kontrolsüz de olabilirsiniz. Yine de hemen o aralar, Güneş ve Merkür, Satürn’den aldığı destekle Oğlak burcunu makul, mantıklı ve uzlaşmacı bir noktaya çeker. 16 Temmuz’da Yengeç burcundaki Yeni Ay da inadı ve hırslarınızı bırakmanız ve beraberliklerinizi daha doğru ve daha yeni bir baklış açısıyla değerlendirmeniz için size yardım edecektir.

25 Temmuz’da 20 ayda bir gerçekleşen ve 6 Eylül’e kadar 40 gün sürecek olan Venüs gerilemesi başlayacak. Venüs, şanslı bir gezegen olduğu için dağıttığı şansı biraz kısabilir ama kendi başına zarar vermesi ancak mühim bir gezegeninizle etkileşim içindeyken olabilir. Yükselen Oğlak burcu için Haziran ve Temmuz ayı boyunca yaşadığı zorluklarından kurtulma, yüklerinden hafifleme durumlarının biraz yavaşlayacağı anlamına geliyor bu. Yine de Jüpiter’in de halen Aslan burcunda, 8. evinizde olması bu durumu tadınızın kaçması veya eski meselelerinizin geri dönmesi seviyesine indirmeyecektir. Venüs, Yükselen Oğlak burcunun 10. ve 5. evini yönettiği için ve 8. evinde gerilediği için sadece bu 40 günlük gerileme döneminde yeni bir iş, yeni bir aşk veya yeni bir alacak verecek konularında mühim ve geri dönülmez kararlar almamalısınız. Yeni bir spor veya hobi faaliyetine başlamanız durumunda uzun soluklu olma ihtimali azdır. Venüs 8 yılda bir aynı burçta ve derecede geriler. 25 Temmuz – 6 Eylül 2015 arasındaki Venüs gerilemesi 2007 yılının yaz aylarındaki gerileme dönemiyle aynı derecelerde olacağı için o dönemdeki yaşadıklarınıza benzer temalar tekrar hayatınızda belirebilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir