Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Güzellik Masajı Nasıl Yapılır?

Güzellik Masajı Nasıl Yapılır?

admin admin -
21 0

Biçimsiz yağ birikintilerini, yüz­deki buruşuklukları düzeltmek, yor­gun vücutları dinlendirmek için ya­pılır.

Özellikle kadınlarda deri altın­da yağ dokusunun fazla olması ile­ri yaşlarda burada bol miktarda yağ toplanmasına, vücudun estetiğini kaybetmesine yol açar. Karında, kal­çalarda toplanan bu yağlan eritmek, vücuda eski durumunu kazandırabil­mek için, jimnastiğin, sıcak banyo­ların yanında, masaja da başvuru­lur.

Bu gibi durumlarda kayıcı, de­rin, kuvvetli, vurucu hareketlerle masaj yapılır. Toplanan yağların bölünmesine, parçalanmasına, çeşit­li yönlere yayılmasına çalışılır. Tam sonuç alabilmek için iyi bir masöre, uzun bir zamana, muntazam masa­ja ihtiyaç vardır.

Vücuttaki bu şekil bozuklukları elbiselere verilen değişik kesimlerle örtülebildiği halde yüzdeki kırışıkla­rı örtmek imkânsızdır. Güzel görün­mek, güzelliği elde tutmak her ka­dın için idealdir. Yüze yapılacak ma­sajlarla güzelliğin bozulmasını ge­ciktirmek mümkün olur.

Yaşın ilerlemesinin yanında fazla yüz hareketleriyle konuşanlarda, si­nirli, tasalı kadınlarda, artistlerde, tuvalet malzemesi kullanmaya erken başlayanlarda, gece hayatı fazla olan­lar da yüz tazeliğini erken yaşlarda kaybetmeye başlar, derin çizgiler, buruşukluklar meydana gelir.

Yüz masajının başlamadan önce, masaj yapılacak kimse yaşayışını, yiyeceklerini düzene koymalı, hele üzüntü verecek olaylardan kaçınma­lıdır. Çünkü masajla ancak yorgun­luktan, deri gevşemelerinden ileri gelen buruşuklar, çizgiler iyi edilebi­lir.

Önce yüzdeki kaslara elin ikinci, ya da üçüncü parmağı ile yüzeyden kayıcı basınç hareketi yapılır. Masa­jın yönü alında burun kökünden şa­kaklara doğru, göz altında içten dı­şa, göz kenarlarında aşağıdan yu­karıya, yanakta, dudak kenarında da göze doğrudur, boyunda her iki ya­na doğru yapılır.

Bundan sonra gene aynı yönlerde titreşim hareketleri yapılır. Daha sonra çizgi yönlerine dik olmak üze­re, deri, işaret parmağıyla başpar­mak arasında, mümkün olduğu ka­dar birbirine yakın olarak, çimdik­lenir. Hele gözün dış ucundaki çiz­gilere çimdik masajının büyük fay­dası dokunur. Yüz masajı 15 dakika­yı geçmemelidir.

masaj nasıl yapılır, güzellik masajları nasıl yapılır, güzel olmak için yapılan masajlar

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir