Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Dolar Neden Yükseliyor?

Dolar Neden Yükseliyor?

admin admin -
12 0

Dolar’daki yükselişin nedenine dair soruya Başbakan Davutoğlu: “Doların yükselmesi, doların diğer
para birimleri karşısında yükselmesiyle ilgili bir husustur. Sadece Türkiye’deki tartışmalara bağlanamaz. Dolardaki yükselişle ilgili tüm kurumlarımız gerekli tedbirleri almaktadır.

Dün ilk yükseliş trendi olduğunda ben de buradan merkez bankası başkanımızla bir görüşme gerçekleştirdim. Gerektiğinde her türlü tedbir alınır ama bunun dünyadaki genel bir dalgalanmanın Türkiye’ye yansıması olduğu unutulmamalı.

Türkiye’de kur dolayısıyla özel bir kriz olduğu gibi bir kanaat, doğru bir kanaat değil ama bunu ciddiyetle ele alıyoruz.” dedi,

Doların neden yükseldiğini çoğumuz merak ediyor. Düne kadar neredeyse şimdiki değerine göre %25 düşük olan dolar aniden her gün artarak 2.60 ı buldu ve yüükselmeyede devam ediyor. 

Başbakan Davutoğlunun bm genel sekreteri ile yaptığı görüşmenin bitmesinden sonra kendisine sorulan doların neden yükselmesiyle alakalı soruya cevap verip, doların neden yükseldiğini açıkladı. Başbakan Davutoğlunun demesine göre dolar diğer para birimleri karşısında değer kazandığı için ülkemizede yansıdı diyen başbakan davutoğlu doların yükselmesini ülkemizde yapılan cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’nın merkez bankasına ilişkin konuşmasına bağlanmamalı yorumunu çıkarıyoruz.

dolar, dolar neden yükseliyor, doların yükselişi, dolar kaç tl, doların siyasetle alakası, doların tl ye yansıması

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir