Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kaynana gelin neden geçinemez? Neden hep tartışır?

Kaynana gelin neden geçinemez? Neden hep tartışır?

admin admin -
7 0

Bu ikisinin de aynı kişiyi sevmelerinden ve birbirlerini çekememelerinden ileri gelir. Her iki taraf da inat ettiği için, arada bir türlü anlaşma doğamaz. Anlaşmazlıkların büyümesinin nedeni her iki tarafın da, durumu sevdikleri kişiye ileterek onu meşkul durumda bırakmalarıdır. Erkek, bir taraftan annesi, öteki taraftan eşi söz konusu olduğu için ne yapacağını bilemez ve mutlaka taraflardan birini kırmak zorunda kalır.

gelin kaynana (2)

Kalbini kırdığı taraf da bunu erkekten bilmez, anlaşmazlığa düştüğü taraftan bilir. Anlaşıldığı üzere erkek aradaki dengeyi iyi muhafaza etmelidir. Kalkıp anne tarafını tutarsa eşinden vazgeçmeli, eşini tutarsada annesinden vazgeçmeli… Genellikle toplumda rastgelinen durum eşten vazgeçilip anne tarafını tutmak oluyor. Böylece yollar kesişim ne kadar arada sevgi olsada bu kadın tarafından sönüp ayrılığa neden oluyor. Burada kadının bir suçu söz konusu değildir.

gelin kaynana (3)

Erkeğin eş ile anne arasındaki dengeyi korumamaktan ileri gelen bir suçtur. Bu tarz tatsız durumlar toplumumuzda ve bir çok dünya ülkelerinde çoğu çiftlerin başına gelen bir durumdur. Avrupa insanları bu yüzden eşinin aile üyelerinden herhangi biriyle aynı evde yaşamayı tercih etmez. Anne veya babanın yaşlılık durumu veya hastalık durumuna bakılarak ayrı yaşayıp yaşamamaya çiftler arasında karar verilir. Toplumumuzda ise bu durum böyle değildir.

Senior Mother Interferring With Couple Having Argument At Home

Geleneksel bir durum olarak görülüp, erkek evinde diğer aile mensuplarından birisi veya bir kaçıyla yaşanabiliyor. Bizler ülkemizde bu duruma çok şahit olduk çevremizde olsun akrabalarımız içerisinde olsun hatta haberlerde daha ileri seviyesi gördük.

gelin kaynana (1)

Kaynanasını boğarak öldüren mi dersiniz, kaynanasını bıçaklayarak öldüren mi dersiniz, gelininin boğazını keserek kurda kuşa yem edeni mi dersiniz tabiki son verdiğim örneği görmedik buna şükretmek lazım Özgecan cinayetinden sonra bu olacak birşey midir? Evet bu ne yazıkki ülkemizde doğal bir hale gelmiş durumdadır. 

gelin kaynana atışması, gelin kaynana tartışması, kaynana gelin atışması, kaynana gelin atışması, kaynana gelin atışmaları, gelin kaynana atışmaları, kaynana gelin neden tartışır hep, gelin kaynanadan ne ister, kaynana gelinden ne ister

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir