Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Çok genç evlenmek sakıncalı mıdır?

Çok genç evlenmek sakıncalı mıdır?

admin admin -
9 0

Tabii. Çok genç evlenen bir insan, evliliğin tüm sorumluluklarını kavra- yamaz. özgürlüğünün kısıtlandığı duygusuna kapılır. Dışarıdaki eğlenceli yaşamdan yeteri kadar faydalanamadığı hissine de kapıldığından birtakım tatminsizlikler duymaya başlar. İşin en kötüsü de, evliyken çok defa bir macera yaşamaya istek duyabilir. Bu nedenle normal bir yaşta evlenmek gerekir.

İnsan ancak böylelikle bir yuvayı koruyabilmek için fedakârlık etmek gerektiğini kabullenecektir. Kadınların ideal evlenme yası genellikle 25 olarak gözlemleniyor. erkeklerin ise 28-30 civarı. Tabiki bu anket çalışmalarına dayandırılarak gözlemlenmiştir hiç bir yasal hükmü yoktur.

Kadınların bazı nedenlerden dolayı erken evlenmesi onların daha iyi bir aile kurması için ideal görünüyor. erkeklerin ise işini gücünü oturttuktan sonra ve kendisinide hazır hissediyorsa evlenmesi doğru bir davranıştır. Genç evlenmek zararlı mı sorusuna yanıt elbette yukarıdada açıkladığımız gibi gençliğin vereceği pişmanlık ve hareketlilikle bazı konularda evliliğe zarar verebilir.

genç yaşta evliliğin zararları, genç ve erken evliliğin zararları, erken evlilik

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir