Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Kadınlar dikkat! Hem iş hem meslek sizi yıpratıyor

Kadınlar dikkat! Hem iş hem meslek sizi yıpratıyor

admin admin -
27 0

Bir kişiye gereğinden fazla iş yüklendiğinde ister kadın olsun ister erkek olsun ister ister istemez bu kişinin fiziken ve ruhen yıpranmasına neden olur.

Toplumumuzda bu konuda kadınların işi gerçekten çok zor. Bir evde iki gelir olsa her çift için bu fena olmaz ama eve iki gelirin gelmesini istiyorsanız bazı şeylerden de fedakarlık vermeniz gerekecek. Örneğin kadının evdeki iş yükünü hafifletecek bir yardımcı tutulmalı. Eve ikinci gelir gelecek diye kadına hem ev işi hemde evdeki işler yüklenmemeli, bu kadın için sağlıklı bir durum olmaz.

stil-sahibi-ciftler_08012013134318

Toplumuzda gençler kalkındıkça yeni çiflerde her ikiside çalışmakta, çoğu yeni evlenecek adaylar eşinin de çalışmasını istemekte. Kadınlarda evde oturmaktansa çalışmayı kendilerini geliştirmeyi yeğlemekte. Bir kadına gücünün üstünde iş ve sorumluluk yüklenmesi, bir süre sonra sağlığı için zararlı olmaya başlar.

calisan_yeni_evli_kadinlara_oneriler_4

Bu durumda kadının eşinden olanakları elveriyorsa, evdeki işlerin bir kısmını olsun üzerinden alabilecek bir yardımcı istemesi normal karşılanmalıdır. Aile reisi olmak yalnız ihtiyaçları karşılamak değildir. Aynı zamanda koruyucu olmaktır. Zaten, sürmenaj sonucu böyle bir yardımcıya gerçekten ihtiyaç doğacaktır. Bunu önceden tedbir olarak düşünmek daha doğru olur. 

Çalışan kadın psikolojisi

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir