Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Evlenmek için 18 yaşın erken olup olmadığı

Evlenmek için 18 yaşın erken olup olmadığı

admin admin -
8 0

Tüm sorun yaştan çok evlilik hayatının sorumluluklarını kavrayabilecek bir olgunlukta olabilmektir. Bazı gençler 17 yaşında da kendilerinden beklenmeyen bir olgunluk ve ciddiyet gösterebilirler. Aklı selim sahibi olurlar. Bazıları ise aksine daha çocuksu hoppa, kararsız ve dengesizdirler.

Blog_afis

Bu bir yaradılış ve yapı meselesidir. Evlilik ise bir oyun değildir. Sorumluluk ve birtakım görevler yükleyen bir anlaşmadır. Bunu kavrayabilmeli ve ancak her şeyi iyice tartıp, inceledikten sonra evlenmeye kalkışmalıdır. 18 yaş bunun için çok erken bir yaş, kişi 18 yaşında olgun olmuş olsa da bir çok konuda eksiktir.

erken-yasta-evlilik-kaderiniz-olmasin-34102

Fiziken olgunluk, çağımızda bu konuda para etmiyor. Kişi akli olarak kişiliğini ve düşüncelerini oturtmalı, ayrıca geliri olmalı, geliri olmayan bir erkeğe hiç bir aile kızını vermez. Kendini geliştirmemiş bir şekilde kız istemeye giden bir erkek günümüzde geri çevrilir. Bu konuda aileler geçmiş yıllara göre bilinçlenmiş durumda…

Yine aynı şekilde kızlarda kendini geliştirmesi gerekiyor. Çağımızda çoğu erkek okumuş kültürlü kişiyi tercih ediyor. Kadınlar sırf bu yüzden okumamalı… Eline ekonomik özgürlüğü almak için okumalı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir