Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. DSP-CHP ittifakı başlamadan bitti

DSP-CHP ittifakı başlamadan bitti

admin admin -
6 0

2015 genel seçimlerine aylar kala güncel bir konu olan, bunun yanında gerçekleşseydi eğer tarihsel bir konu olmasını bekliyorduk ki ani bir kararla gerçekleşmesi ihtimali tamamıyla ortadan kalkan, CHP-DSP ittifakından bahsedelim dedik.

7 Haziran 2015 seçimlerinde CHP nin ve DSP nin birleşmesi kaç gündür söz konusuydu. DSP 7 haziran seçimlerinde yapacağı bu ittifakla gündeme gelmişti. Fakat yaptıkları açıklamayla 7 haziran seçimlerinde DSP olarak ve tek parti olarak seçime gireceklerini açıkladılar.

DSPCHP

DSP genel kurul sekreteri Hasan Erçelebi’nin yapmış olduğu yazılı bir açıklamayla DSP genel kurulunun birleşmesinden sonraki kararını duyurdu. Bu yazılı duyuruya göre DSP tek parti olarak geçmiş seçimlerdeki gibi, bütün bölgelerde 7 Haziran seçimine parti olarak girme kararı aldı. DSP’ ye 31 Mart 2015 tarihinde milletvekili aday adaylığı başvuruları sona erecek.

dsp seçim kararı, dsp son dk, dsp chp birleşimi, dsp nin adayları, dsp seçime giriyormu, chp dsp birleşimi, dsp seçime giriyor mu, chp dsp birleştimi, dsp chp son durum nedir, dsp chp son dakika, dsp chp ittifakı, sol kanat birleştimi, 2015 seçimleri, 2015 seçimlerinde son durum, dsp chp birleştimi, dsp chp birlestimi, dsp ve chp birleştimi

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir