Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. FISILTI – BECCA FİTZPATRİCK KİTAP İNCELEMESİ

FISILTI – BECCA FİTZPATRİCK KİTAP İNCELEMESİ

admin admin -
28 0

Unutulmaz Alacakaranlık serisinden sonra insan ile insan görünümlü doğadışı canlıların aşklarını anlatan romanlar ardı ardına gelmeye başladığı bir zamanda Becca Fitzpatrick de Hush Hush serisi ile bu akıma katılıyor.

Becca Fitzpatrick’in Hush Hush serisi toplam 4 kitaptan oluşuyor. Serinin ilk kitabı Fısıltı, ikincisi Çığlık, üçüncüsü Sessizlik ve son olarak Final kitabı ile seri sona eriyor.

Kitabın ana kahramanı olan Nora Grey hayat planlarında aşka yer vermeyen biridir. Fakat Patch ile karşılaşması ile birlikte bu planı dahil tüm planları alt üst olur. Patch’in gülüşü ve bakşı Nora’yı baştan çıkartmaya yeter c523ed3f-e508-4694-9cc3-c15f3fd21cc0-1fakat Patch güzel bir gülüş ve bakışlardan daha fazlasıdır.

Nora gelecek vadeden bir lise öğrencisidir ve önünde üniversite için burs imkanları sıralanmıştır. Başarılı öğrencilik hayatını bir aşk ile heba etmek istemez ve tamamen geleceğine odaklanır. Fakat bir gün biyoloji dersinde Patch ile birlikte çalışması gerekir. Patch’in sıcaklığı Nora’yı etkiler fakat daha sonra onun bir melek olduğunu öğrenir.

Patch günahkar bir melektir ve insan olmak istemektedir. Nora bunu öğrendiğinde ne yapacağını bilmez fakat aşkından da vazgeçemez. Kendisini bir anda tehlikeli bir ortamda bulur.

Fısıltı okurlarına korku ve gerilim dolu bir aşk hikayesi sunuyor. Fantastik konusu ile de okurlarını hayal dünyalarına derinliklerine götürüyor. Filmi yapılması planlanan serinin ilk kitabı oldukça etkileyici.

**********

Nora üniversite hayalleri kuran ve kendi halinde genç ve güzel bir kızdır. Zamanının çoğunu dostu olan Vee ile birlikte geçirir. Onun kaderi bir gün biyoloji dersinde tamamen değişir.

Biyoloji öğretmeni o gün sınıfın oturma planında değişikliğe gider ve Nora dostu Vee’den ayrılmak zorunda kalır. Yanına şimdide kadar hiç muhabbeti olmadığı ve dahası hiç tanımadığı Patch adında gizemli biri oturur. Biyoloji öğretmeni onlardan yeni oturma arkadaşları hakkında ödev yazmalarını ister. Nora, Patch hakkında hiçbir şey bilmez fakat Patch gizemli bir şekilde Nora hakkında çok fazla bilgiye sahiptir.

Nora ödevini yapabilmek için Patch’ın peşinden gitmek zorunda kalır. Fakat Patch’de onu ürküten bir gizem vardır. Nora, Patch’in tehlikeli biri olduğunu düşünür fakat bunu kanıtlayacak bir bilgisi yoktur. Onun yakınlarında iken bir soğukluk hisseder ve nedense içinde Patch’in onu öldürebileceği hissini taşır.

109708112_1276113075

Bunun nedenlerinden biri de Patch’i tanıdıktan sonra hayatındaki bazı olaylardır. Bir keresinde maskeli birine çarptığını görür fakat bir süre sonra bunu kanıtlayacak bir bilgi yoktur. Dahası bir keresinde arkadaşı Vee ile alışveriş yaparken birisinin onu takip ettiğini düşünür. Bunun üzerine Vee onun ceketini alır ve mağazadan çıkıp yürümeye başlar. Nora bir süre sonra Vee’yi kolu kırılmış bir vaziyette bulur. Vee maskeli birinin ona saldırdığını söyler ve Patch’in vücut ölçülerinde olduğunu ısrarla belirtir.

Nora’nın hayatına Patch dışında Elliot ve Jules adında iki yakışıklı daha girer. Vee Jules’a ilgi duyar ve Elliot da Nora’ya. Fakat Nora bu yakınlaşmaya da tam anlam veremez ve onlar hakkında araştırma yapar. Elliot’un eski sevgilisinin intihar ettiğini öğrenir. Bu onu Elliot’dan uzak tutmak için yeterlidir fakat Elliot ona pek bu şansı vermez.

Nora hem Elliot hem de Patch’den uzak durmaya çalıştıkça yolu bir şekilde onlarla kesişir. Özellikle de Patch ile. Nora her ne kadar Patch’den korksa da zamanla ona karşı durduramadığı bir arzu duymaya başlar.

Nora, Elliot’un intihar eden sevgili hakkında detaylı bilgi almak için Portland’a gider. Fakat yolunu kaybeder ve dahası karşılaştığı bir evsize montunu vermek zorunda kalır. Çok geçmeden arabadan edilen ateş sonrası evsiz kadın vurularak ölür. Nora şok geçirir ve hemen polisi aramaya karar verir fakat arkasını döndüğünde yaşlı kadın ortalıklarda yoktur. Yine hayal gördüğünü düşünür ve Patch’i arayarak yardım ister.

Patch, Nora’yı alıp evine götürmek ister fakat yolda araba bozulur. Yakındaki bir Motel’e giderler fakat telefon hatları kesiktir ve şans eseri elektrikler de kesilir. Patch ve Nora bir motel odasında yalnız kalırlar. Nora yapmaması gereken bir şey yapar ve Patch’in sırtındaki yaraya dokunur. Dokunması ile birlikte kendini Patch’in hafızasında bulunur ve tüm gerçekleri öğrenir.

Patch bir melektir ve insan olmak istemektedir. Bunun için de Nora’yı öldürmesi gerekmektedir. Bunu birkaç kez denese de yapamamıştır.

Nora tüm gerçekleri öğrendiğinde hayatında son zamanlarda olanların rastlantı olmadığını da anlar. Fakat onu bekleyen başka tehlikeler de vardır. Tek güvenebileceği kişi ise insan olmak için onu öldürmek zorunda olan Patch’dir.

Bir solukta okuduğum sınırlı sayıda ki kitaplardan biriydi her maceracı ruhlu insanın bu seriyi okumasını tavsiye ederim :)) Sizde okuduysanız ve bu tür kitap incelemelerinin olmasını istiyorsanız lütfen görüşlerinizi yorum alarak bırakın !

SERİNİN TÜM KİTAPLARI : 

 

images

 

Soru ve Görüşleriniz İçin Lütfen Yorum Yapınız…

fısıltı kitap özeti, fısıltı kitap yorumları, fısıltı kitabı, fısıltı roman özeti, Becca fitzpatrick roman serileri

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir