Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. CANIMIZ SIKILDIĞINDA NELER YAPMALIYIZ/ÖNERİLER

CANIMIZ SIKILDIĞINDA NELER YAPMALIYIZ/ÖNERİLER

admin admin -
14 0

Son zamanlarda hepimizin her iki cümlesinden biri canım sıkılıyor oluyor fakat hiç düşünmüyoruz  neden canımız sıkılıyor ? neden hayattan bezmiş hissediyoruz ? İşte sorun burada başlıyor.Biz neden canımızın sıkıldığını bilmeden canım sıkılıyor diyoruz ,biz canımızı neyin sıktığını bilmiyoruz işte tam bu anda düşünmeniz gerekiyor.Belkide hayatınızı istediğiniz gibi yüretemediğiniz için böyle diyorsunuzdur kim bilir ? Ben bu satırlarda canınız sıkıldığında neler yapabileceğinizi açıklayacağım.

indir

 

 

Öncelikle şunu bilmelisiniz dünyada sizin gibi hisseden milyonlarca insan var yani hiç bir zaman başkaları gezip tozuyor bende burda can sıkıntısından geberiyorum düşüncesine kapılmayın her yerde sizin gibi düşünen insanlar vardır  her zaman bizim gibi yabancılar vardır.Bundan sonra ki aşamamızda üşengeçliği ortadan kaldırmak olacaktır 

Çünkü canı sıkılan her insandan 10 u üşengeçliğinden böyle bir duyguya kapılır. 1Yani aklınızdan üşengeçliği kaldıracaksınız !

images

Mesela odanıza yeni tasarımlar verebilirsiniz ! Çünkü canımızın sıkılmasının diğer nedenlerinden biride sürekli aynı şeyleri yaşamaktır .. Düşünsenize her gün bir önce ki gün gibi tekrarlanıyor ? Hayattan bunalmaz mısınız ? Kendinizi kötü hissetmez misiniz ? Cevabınızı duyar gibiyim .

Ama merak etmeyin bu yazımı okuduktan sonra belki sizlere bir katkım olmuş olacaktır..

Eğer maddi durumlarınız iyi ise bir spor kulübüne yazılıp onu aksatmadan hayatınıza renk katabilirsiniz . Yada sevdiğiniz türde ki filmleri izleyebilirsiniz .Belkide ihtiyacınız olan tek şey sevdiklerinizle olmak yada sevdiğiniz şeyleri yapmaktır . Ama her türlü olanağı düşünerek farklı fikirler daha yazmak istiyorum !

Belki bazılarınız kitapların değerini bilmiyordur .. İşte o topluma sesleniyorum kitap okuyun ! Kitap okumak dünyanın en güzel ve en yararlı işlerinden biridir .Belkide şimdi aklınızdan geçiriyorsunuzdur ne kitabı diye … Böyle düşünmeyin işte ! Girin sitemizde ki kitap katagorisine karıştırın inceleyin kendinize göre kitaplar bulun alın bir güzel okuyun işte o zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız ,küçük bir öneri daha kahveyle kitap mükemmel bir ikilidir denemenizi tavsiye ederim …

 indir (1)

Diğer önerilerimden biri ise yemek yapmak.Benim kendisiyle aram pek iyi olmasa da aranızda yemek yapmaktan hoşlanan -belki yeteneği olanlar – için güzel bir öneridir .. Başka bir önerim ise araştırmak ve meraklı olmak zaten bu ikisini uygularsanız canınızın sıkıldığını hissetmeyeceksiniz bile .

Başka bir öneri yazımda görüşmek üzere düşüncelerinizi yorum olarak atarsanız sevinirim .

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir