Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDER?

BUZDOLABI KOKUSU NASIL GİDER?

admin admin -
6 0

Unutulan yemekler, kapağı açık unutulan gıdalar, meyve, sebze bölmesinde unutulan ve artık çürümeye başlamış meyve ve sebzeler buzdolabında rahatsız edici bir koku bırakmaktadır. 

Filtreyi temizleyin

Pek çok buzdolabında, minik bir tahliye/filtre sistemi bulunmaktadır. Çoğunlukla sebzeliğin hemen üstünde ve dolabın arka kısmında yer alan bu filtrenin tamamen temiz olduğundan emin olun.

buzdolabi_kokusu_nasil_giderilir-1

Kokunun kaynağını doğru belirleyin

Malum, doğru tedavi doğru teşhisle başlar. Bu nedenle öncelikli olarak kokunun ana kaynağını belirleyip onu ortadan kaldırmak gerekir: Kapağı aralık kalmış turşu kavanozu mu? Poşet içinde unutulmuş kuru soğan mı yoksa? Kaynağı belirleyin ve onu hem buzdolabından uzaklaştırın.

Yulaf ezmesini bekletin

Buzdolabına ağzı açık bir kasede yulaf ezmesi koyun. Yulaf ezmesi kokuları absorbe etmede çok iyidir. Yulaf ezmesini bir gün boyunca beklettikten sonra, buzdolabındaki kokunun geçtiğini göreceksiniz.

Buzdolabı kokusu nasıl giderilir?, Buzdolabımdaki koku gitmiyor çözümü nedir?, Buzdolabı koku sorunu, Buzdolabı kokusunu giderme, Buzdolabı kokusuna çözüm nedir?

Soru ve Görüşleriniz İçin Yorum Yapınız…

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir