Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. RÜYADA GÖRÜLEN RENKLERİN ANLAMI NEDİR?

RÜYADA GÖRÜLEN RENKLERİN ANLAMI NEDİR?

admin admin -
27 0

Rüyaların kişi üzerindeki etkisi yadsınamaz. Hangimiz gördüğümüz bir rüyayı, gerek internet gerek rüya tabirleri kitaplarından okuyup, ne anlama geldiğini sorgulamadık ki?

Hemen hemen herkesin gördüğü hayali dünyadan yaşam kesiti olarak bilinen rüyalar, bu hayali dünyada  gördüğümüz objeler ve farklı senaryolar, bizlere mevcut psikolojimiz ile ilgili ipuçları vermektedir. Doğal olarak bu hayali dünyadaki yaşantıların da bir anlamı olmalı… 

resim-galerisi-660x330

İşte gördüğümüz rüyanın rengine göre anlamları…

Beyaz veya gümüş: Ay’ı ve kadınsı duyguların artışını simgeler. Saflığın, temizliğin, barışın, ışığın, aydınlığın ve bilgeliğin rengidir. Rüyanın geneline beyaz rengin hakim olması, o kişinin iç huzura ihtiyaç duyduğunu da gösterebilir.

Eflatun – leylak: Hayat gücünün, yaşam sevgisinin, sezgilerin, seyahatlerin ve yeni haberlerin işaretidir. Kişinin gerçek hayattaki durumuna istinaden öz güveni sağlama, yakın bir dost arayışında olma veya sezgisel anlayışta artış veya eksikliğe yorumlanır.

Kahverengi: Toprağın, maddenin rengidir. Duygu, heyecan ve kişisel değişim anlamına gelir. Kişinin içinde bulunduğu hayat şartlarına ve ruhsal durumuna göre fiziksel konfor arayışı veya dünyevi zevkleri reddetme arzusu olarak yorumlanır.

Kırmızı: Rüyalarda görülen kırmızı renk, yaşama arzusunu, cinsel tutkuları, şehveti ve öfkeyi temsil eder. Büyük bir aşk yaşandığına da yorumlanabilir. Rüyada kırmızı renk gören kişinin işleri çok çabuk olacak demektir.

Mavi: Enerji, hayal gücü ve sezgileri temsil eden renktir. Sadakat, akıl ve mantıkla bağdaştırılır. Birlikte görüldüğü cisme veya şekle göre kişinin dinginliğe, huzura ve sükunete olan ihtiyacını ve aidiyet duygusunu simgeler.

Pembe: Duyguları, aşkı, neşeyi, mutluluğu ve hayalleri temsil eden renktir. Kişinin özel hayatında bir parça gizlilik gerektiren durumlar olduğuna veya romantik, büyülü ve şefkat dolu bir ilişki hayal ettiğine ya da böyle bir ilişkinin başlangıcında olduğuna yorulur.

Bej: Rüyasında tatlı bir bej gören kimse işte başarıya işaret eder. Ama bej kirli ise aşta tatsızlık, sıkıntı anlamına gelir. 

Kızıl renk: Rüyada görülen kızıl renk, alçaklık ve rezalettir. 

Haki renk: Rüyada haki renkli bir elbise giyinmiş olduğunuzu görmek, askerlikle yorumlanır. Rüya sahibi eğer genç ve erkekse, yakında askere alınacağına işarettir. Rüya sahibi yaşlı veya kadın ise, yakında askerden evladının terhis olarak veya izinli eve döneceğine delalet eder. Çok yaşlı bir adamın haki bir elbise giydiğini görmesi onun yakında öleceğine işarettir. 

Yeşil renk: Bu renk ve onun tonları, hangi nesnede yahut durumda görülürse görülsün hayra delalet eder. 

Soru ve görüşleriniz için lütfen yorum yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir