Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. STRES YAPAN ERKEKLERİN EŞ TERCİHİ DEĞİŞİYORMUŞ

STRES YAPAN ERKEKLERİN EŞ TERCİHİ DEĞİŞİYORMUŞ

admin admin -
5 0

Stresli erkekler, kendilerini yatıştıracak bir yumuşaklık, bir anne karnına ihtiyaç duyuyor olabilir! Bilemiyoruz. Bildiğimiz stresli olmanın, istenmeyen bir durum olduğu… İşte yapılan araştırma şu şekilde:Erkekler stresli olduklarında, kilolu kadınları daha çok beğeniyor, daha cazip buluyor”muş.

Westminster Üniversitesi bilim adamlarından Viren Swami’nin başkanlığında yürütülen ve sonuçları PLoS One’da yayımlanan araştırmada, Avrupa ülkelerinden gelen denekler iki gruba ayrıldı.

kilolu_kadin_daha_capkin

Bir gruptan, stres ortamı oluşturabilmek için jüri önünde konuşma yapmaları ve matematik soruları çözmeleri istendi. Kısa bir aradan sonra deneklere zayıf ve kilolu kadınlara ait fotoğraflar gösterilerek, deneklerden ideal vücudu, ayrıca en çekici kadın fotoğrafını seçmeleri talep edildi. Kontrol grubuna ise fotoğraflar, stres ortamı olmadan gösterildi.

En çekici kilolular

Stres altındaki erkekler, diğer gruptan daha fazla, kilolu kadınları beğendiklerini belirtti. En çekici olarak da kiloluları seçti. Deneklerin seçiminde rol oynayabilecek yaş, kilo, açlık gibi faktörleri en aza indirgeyen bilim adamları, tercihte stres durumunun etkili olduğunu bildirdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir