Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Down sendromlu bir oyuncu ilk defa podyuma çıkacak

Down sendromlu bir oyuncu ilk defa podyuma çıkacak

admin admin -
12 0

American Horror Story dizisindeki rolüyle tanınan oyuncu Jamie Brewer, podyumda yürüyen ilk Down sendromlu manken olacak. Genç kadınlar için rol modeli olmaktan onur duyduğunu belirten Brewer sayesinde, podyumlardaki engeller kalkmış olacak.

 fft22_mf3472130

12 Şubat’ta başlayacak olan New York Fashion Week’te (New York Moda Haftası) podyuma çıkacak olan Brewer, podyuma çıkacak olan ilk Down sendromlu manken olacak. Oyuncu podyumdaki kısa yürüyüşü ile, önemli bir kampanyaya da destek olacak.

 fft22_mf3472132

Aynı zamanda zihinsel engelli kişilerin hakları için çalışmalar da yapan Brewer, “Genç kızlar ve genç kadınlar beni görüyor ve ‘O yapabildiyse ben de yaparım’ diyorlar. Herhangi bir genç kadın için rol modeli olabilmek, benim için çok önemli bir şey. Onları, kendileri gibi davranabilmek için cesaretlendirdiğimi ve gerçek benliklerini gösterebilmelerini sağladığımı düşünüyorum” diyor.

 fft22_mf3472129

Brewer, tasarımcı Carrie Hammer’ın “Role Models Not Runway Models” (Podyum Modeli Değil Rol Modeli) adlı kampanyası kapsamında sahneye çıkacak.

 fft22_mf3472133

Brewer, American Horror Story dizisinde usta oyuncularla beraber sahne alıyor.

 Kaynak: Radikal

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir