Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Erzincan Maden Kazası Araştırma Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor

Erzincan Maden Kazası Araştırma Komisyonu Çalışmalarını Sürdürüyor

Haber Haber -
38 0

İliç Maden Kazası Detaylı İnceleniyor

Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağında yaşanan kaza sonrası Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. Komisyon, kazanın tüm yönlerini inceleyerek benzer kazaların önlenmesi için tedbirler belirlemeyi hedefliyor.

Balıkesir’deki Maden Ocağı Ziyareti

Komisyon, Enerji ve Tabii Kaynaklar; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği; Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıkları ile AFAD ve DSİ yetkililerini dinledi. İliç’teki toprak kaymasının ardından Balıkesir’in İvrindi ilçesindeki altın ve gümüş maden ocağında da inceleme yaptı.

AK Parti Milletvekili Atay Uslu Başkanlığında Toplantı

Komisyon, 4-5 Haziran tarihlerinde AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplanacak. İliç’teki maden ocağını işleten Anagold Madencilik Sanayi ve Ticaret AŞ yetkilileri 4 Haziran’da bilgi verecek. Akademisyenlerin görüşlerine de başvuran Komisyon, güvenli madencilik politikalarını belirlemeyi amaçlıyor.

Güvenli ve Sürdürülebilir Madencilik İçin Çalışmalar

Komisyon Başkanı Atay Uslu, kazanın yaşandığı ocağın işletmecisi ve teknik ekibini dinleyerek kaza ve sonrasındaki tespitleri değerlendireceklerini ifade etti. Güvenli ve sürdürülebilir madencilik politikaları oluşturmayı hedefleyen Komisyon, çevresel ve sosyal etkileri en aza indirgenmiş madencilik standartlarını belirlemek için çalışıyor.

İlgili Yazılar