Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. TOSFED Başkanı: İstanbul Park’ta Yeni Bir Dönem Başladı

TOSFED Başkanı: İstanbul Park’ta Yeni Bir Dönem Başladı

Haber Haber -
24 0

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ın Yeni İşletmecisiyle Yeni Bir Sürecin Başladığını Açıkladı

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’ın yeni işletmecisi Can Bilim Eğitim Kurumları AŞ’nin pistin eski kiracısından devralınmasıyla birlikte yeni bir dönemin başladığını belirtti.

İstanbul Park’ın Yeni İşletmecisi 30 Yıllığına Belirlendi

2 Nisan’da düzenlenen ihaleyi kazanarak pistin 30 yıllığına yeni işletmecisi olan Can Bilim Eğitim Kurumları AŞ, 29 Mayıs 2024 itibarıyla İstanbul Park’ı devraldı.

Teşekkürler ve Yeni Dönem Dileği

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, devir teslim sonrası yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a destekleri için teşekkür etti. Ayrıca otomobil sporları camiası, basın mensupları ve sporseverlere teşekkürlerini iletti. Başkan, yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etti.

İstanbul Park’ta İşgal Son Buldu

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı, İstanbul Park’taki işgalin sona erdiğini belirterek, devletin 20 sene önce hayata geçirdiği İstanbul Park’ın artık tüm sporcular ve Türk sporuna açılmasını büyük bir mutlulukla karşıladıklarını ifade etti.

TOSFED, Milli Sporcu Yetiştirilmesine Odaklanacak

TOSFED Başkanı Üçlertoprağı, pistin bedelsiz olarak TOSFED kullanımına açılacak olmasının milli sporcu yetiştirilmesine katkı sağlayacağını belirterek, federasyonun sporcuların gelişimlerini desteklemek ve Türkiye’yi uluslararası alanda başarıyla temsil etmek amacıyla her türlü görevi üstlenmeye hazır olduklarını vurguladı.

İlgili Yazılar