Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Yeni Müfredat Eğitim Programı Detayları

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Yeni Müfredat Eğitim Programı Detayları

Haber Haber -
32 0

Yeni Müfredatın Uygulanması

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde uygulanacak.

Öğretmen Eğitim Programı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik kapsamlı bir eğitim programı hazırlandı. Yeni müfredatın uygulanmasına ilişkin eğitimlere başlamak amacıyla “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli eğitici eğitimi kursu” düzenlendi.

Eğitim İçeriği ve Kapsamı

Eğitici eğitimleri kapsamında öğretmenlere; yeni müfredatın amaçları, felsefesi, hedeflediği öğrenci profili, temel ilkeleri, beceriler çerçevesi, öğrenme çıktıları, süreç bileşenleri, öğrenme öğretme yaşantıları ve programlar arası bileşenler hakkında detaylı bilgiler verilecek. Ayrıca ders planlama, ölçme ve değerlendirme konularında da örnek uygulamalar sunulacak.

Yönetici Eğitim Programı

Okul ve kurum yöneticilerine yönelik olarak “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Yönetimi Eğitici Eğitimi Kursu” düzenlenecek. Bu kurslar sayesinde yöneticiler, yeni müfredatın uygulanmasına ilişkin esaslar hakkında bilgi sahibi olacak ve diğer yöneticilere eğitim verecekler.

İlgili Yazılar