Hayat Pedi – Hayatpedi.com

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Eğitim
 4. »
 5. Öğretmenler için İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Süreci Açıklandı

Öğretmenler için İller Arası Yer Değiştirme Başvuru Süreci Açıklandı

Haber Haber -
38 0

Ne Zaman Başvuru Yapılacak?

Öğretmenler, 3 Haziran ile 7 Haziran tarihleri arasında İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvurusu yapabilecekler. Atamalar ise 11 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir.

Hangi İllerde Yer Değişikliği Yapılabilecek?

İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği 12 ille sınırlı olmak kaydıyla, listede yer alan illerde yer değişikliği yapabilecekler. Bu iller şunlardır:

 1. Ağrı
 2. Ardahan
 3. Bitlis
 4. Hakkâri
 5. Iğdır
 6. İstanbul
 7. Kars
 8. Muş
 9. Siirt
 10. Şırnak
 11. Şanlıurfa
 12. Van

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Öğretmenler, başvurularını “mebbis.meb.gov.tr” veya “personel.meb.gov.tr” adreslerindeki Elektronik Başvuru Formu’nu doldurarak yapabileceklerdir. Başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülü’nden gerekli bilgileri kontrol etmeleri ve eksiklikleri düzeltmeleri gerekmektedir.

Her bir öğretmen, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecek ve 41’inci tercih olarak bir il belirleyebilecektir. Ancak, 41’inci tercih işaretlenmeden önce ilk 40 tercih tamamlanmalıdır. Bu süreçte tercih edilen illerdeki boş kalan kontenjanlara hizmet puanı üstünlüğüne göre bilgisayar kurasıyla atamalar yapılacaktır.

İlgili Yazılar