Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı Kapsamında Öğretmenlere Yönelik Eğitici Eğitim Kursları Başlatıyor

MEB, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Programı Kapsamında Öğretmenlere Yönelik Eğitici Eğitim Kursları Başlatıyor

Haber Haber -
42 0

Yeni Müfredat 2024-2025 Eğitim Öğretim Yılında Uygulanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredat, 2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde kademeli olarak uygulanacak.

Öğretmenlere Yönelik 40 Saatlik Eğitici Eğitimi Kursları Planlandı

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, yeni müfredatın uygulanması için alanında öğretim programı değişen tüm öğretmenlere yönelik 40 saatlik eğitici eğitim programı hazırladı. Öğretmenlere yönelik eğitimler, 61 farklı kurs programı ile 14 Haziran’a kadar devam edecek.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitici Eğitimi Alan Öğretmenler Mahallinde Eğitim Verecek

Eğitici eğitimi alan öğretmenler, görev yaptıkları illerde yaklaşık 720 bin öğretmene mahallinde eğitim verecek. Bu süreç 2 Eylül’de başlayacak ve akademisyenler ile uzmanlar tarafından yürütülecek.

Okul Yöneticilerine Yönelik Eğitim Programı

Bakanlık, okul ve kurum yöneticilerine yönelik “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Eğitim Yönetimi Eğitici Eğitimi Kursu” planlaması yapıyor. Kursları tamamlayan yöneticiler, 94 bin 246 okul ve kurum yöneticisine eğitim verecek.

Kurs İçeriği

Eğitici eğitimi kurslarında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli kapsamında hazırlanan yeni müfredatın hedefleri, felsefesi, öğrenci profili, temel ilkeleri ve uygulama esasları öğretmenlere aktarılacak. Ayrıca yeni müfredatın beceri odaklı yapısı, öğrenme çıktıları, öğretim metotları ve değerlendirme yaklaşımları da detaylı bir şekilde ele alınacak.

İlgili Yazılar