Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ekonomi
  4. »
  5. Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın Brüksel Ziyareti Hakkındaki Açıklamaları

Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın Brüksel Ziyareti Hakkındaki Açıklamaları

Haber Haber -
19 0

Bakan Bolat’ın Brüksel Ziyareti ve Açılış Töreni

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, yarın gerçekleştireceği Brüksel ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ziyaretin ana sebebi, Türk İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) yeni Brüksel ofisinin açılışını gerçekleştirmek.

AB ile Yüksek Düzeyli Ticaret Diyalogu

Bakan Bolat, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis’in, OECD Ticaret Bakanlar Zirvesi’nde yaptıkları toplantıda yüksek düzeyli ticaret diyalog komitesi kurma teklifinde bulunduğunu belirtti. Bu çerçevede Brüksel’e davet edilen Bolat, ticarette ilerleme sağlamayı ve Gümrük Birliği’nin işleyişindeki sıkıntıları aşmayı hedefliyor.

Vize ve Ticaret İlişkileri

Bolat, iş insanlarının vize taleplerinin artmasıyla ilgili olarak, taşımacılık sektöründe karşılaşılan sorunları AB yetkilileriyle görüştüklerini ve çözüm arayışı içinde olduklarını vurguladı. Ayrıca, ABD ve AB ile yapılan görüşmelerin arttığını ve Türkiye’nin yeni pazarlar arayışında olduğunu ifade etti.

Gelecek Görüşmeler ve Toplantılar

Bakan Bolat, önceki dönemlerde gerçekleştirilen ve planlanan ekonomi ve ticaret toplantılarından bahsederek, önümüzdeki dönemde İsveç ve Polonya gibi ülkelerle yapılacak toplantılara değindi. AB ülkeleriyle ekonomik ilişkileri geliştirmeye odaklandıklarını belirtti.

İlgili Yazılar