Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Prematüre Bebek, 107 Günlük Zorlu Mücadelenin Ardından Taburcu Edildi

Prematüre Bebek, 107 Günlük Zorlu Mücadelenin Ardından Taburcu Edildi

Haber Haber -
25 0

Merve Tunç’un Bebeği Erken Doğumla Dünyaya Geldi

Adıyaman’da yaşayan 28 yaşındaki Merve Tunç, hamileliğinin 26. haftasında sancılarının başlaması üzerine hastaneye başvurdu. 7 Şubat Çarşamba günü erken doğum gerçekleşti ve kız bebek dünyaya geldi.

Bebeğin Zorlu Mücadelesi

Yapılan incelemenin ardından organları gelişmediği için bebeğimiz kuvöze alındı ve solunum cihazına bağlandı. Yenidoğan yoğun bakım ünitesi uzman doktorları tarafından tedavisine başlandı. 107 günlük zorlu tedavinin sonunda bebeğin organlarının gelişmesiyle ağırlığı 2 kilo 250 grama ulaştı ve 24 Mayıs Cuma günü taburcu edildi.

Anne Merve Tunç’un Duyguları

Anne Merve Tunç, bebeğine kavuşacağı günün hayaliyle yaşadığını ve doktorların telkinleriyle umudunu diri tuttuğunu belirtti. Tedavi sürecinde zaman zaman bebeğini görebildiğini ve bu süreçte korku ve endişe içinde olduğunu dile getirdi.

Uzmanların Açıklamaları

Yoğun bakım uzmanı Doç. Dr. Selahattin Akar, bebeğin prematüre olarak dünyaya geldiğini ve organlarının gelişmediği için yoğun bakıma alındığını belirtti. Akar, sağlık ekiplerinin yoğun çabalarıyla bebeğin hayata tutunmasını sağladıklarını ve tıbbın ülke çapında çok geliştiğini vurguladı.

İlgili Yazılar