Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. MEB Uyardı: Sahte Belgelere Dikkat!

MEB Uyardı: Sahte Belgelere Dikkat!

Haber Haber -
28 0

MEB, Sahte Belgelere Karşı Uyardı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), vatandaşları sahte belgelere karşı uyardı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, “kalfalık, ustalık ve usta öğreticilik” belgelerinin sadece MEB tarafından yetkilendirilmiş kurumlarda verildiği vurgulandı.

Ücretsiz ve Resmi Belgeler

Açıklamada belirtilenlere göre, bu belgeler eğitim süreci başarıyla tamamlayanlara ücretsiz olarak verilmekte olup, herhangi bir ücret talep edilememektedir. Belgelerin resmiyeti ve geçerliliği sadece MEB yönetimi altındaki kurumlar tarafından sağlanmaktadır.

Doğrulama Yolları

MEB, vatandaşları sosyal medya veya reklam mecralarındaki sahte duyurulara karşı uyararak, belgeleri alırken dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Belgelerin doğruluğunu teyit etmek için resmi internet sayfaları veya Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi aracılığıyla bilgi alınabileceği vurgulandı.

İtibar Edilmemesi Gereken Açıklamalar

Açıklamada, sahte belgelerle ilgili olarak MEB dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesi gerektiği de belirtildi. Vatandaşların yasal sorunlarla karşılaşmamak adına yetkisiz kişi veya kuruluşlardan belge almaktan kaçınmaları önemle vurgulandı.

İlgili Yazılar