Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Mersin’de 1 Milyarlık Kaçakçılık Operasyonu

Mersin’de 1 Milyarlık Kaçakçılık Operasyonu

Haber Haber -
27 0

Operasyon Detayları

Mersin’de gerçekleştirilen operasyonda, 1 milyar Türk lirası değerinde kaçakçılık girişimi önlendi. Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon, büyük bir başarıya imza attı.

Operasyonun Gelişimi

İstihbarat çalışmaları sonucunda harekete geçen ekipler, insani yardım malzemesi taşıdığı beyan edilen konteynerleri şüpheli buldu ve takibe aldı. Konteynerler x-ray tarama cihazına yönlendirildi ve yapılan detaylı taramada şüpheli yoğunluklar tespit edildi. Bunun üzerine konteynerlere fiziki arama gerçekleştirildi.

Ele Geçirilen Malzemeler

Detaylı arama sonucunda, insani yardım malzemesi görünümünde Türkiye’ye yasadışı yollarla sokulmaya çalışılan 130 bin kilo oyuncak ve 2 konteyner kumaş cinsi ticari eşya ele geçirildi. Kaçak malların toplam piyasa değeri yaklaşık 1 milyar Türk lirası olarak belirlendi.

Soruşturma Devam Ediyor

Olayla ilgili soruşturma, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülüyor. Operasyon, kaçakçılıkla mücadelede önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

İlgili Yazılar