Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ekonomi
  4. »
  5. DEİK’in 37. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

DEİK’in 37. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Haber Haber -
22 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Teşrifleriyle DEİK Genel Kurulu Toplandı

DEİK Başkanı Nail Olpak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen 37. Olağan Seçimli Genel Kurul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ve önemli bakanların katılımıyla gerçekleşti. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fatih Kacır’ın da Genel Kurul’da yer aldığı açıklandı.

DEİK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri Seçildi

Genel Kurul’da, DEİK’in yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin seçildiği belirtildi. Ayrıca, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil’in DEİK Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildiği kaydedildi.

DEİK’in Görevleri ve Yapısı

1985 yılında kurulan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütmek, yurt içi ve yurt dışında yatırım imkanlarını araştırmak, Türkiye’nin ihracatını arttırmaya katkı sağlamak gibi önemli görevler üstlenmektedir. 6552 sayılı kanunla yeni bir yapıya kavuşan DEİK, Türk özel sektörünün dış ekonomik ilişkilerini yürütme görevini üstlenmiştir.

DEİK, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri ve iş dünyası temsilcilerinden oluşan gönüllü bir “iş diploması” örgütü olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda, Temel Kotil Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

İlgili Yazılar