Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ekonomi
  4. »
  5. Kurban Bayramında Kurban Kesim Fiyatları ve Detaylar Açıklandı

Kurban Bayramında Kurban Kesim Fiyatları ve Detaylar Açıklandı

Haber Haber -
35 0

Vekaletle Kurbanlık Fiyatları Belli Oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından vekaletle kurban kesim bedeli açıklandı. Erbaş, yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olarak belirlendiğini duyurdu.

Geçen Yıl Ne Kadar İdi?

2023 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’nın vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri yurt içinde 5 bin 950, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirlenmişti.

Kurbanlık Fiyatları Tahminleri

Büyükbaş kurbanlık fiyatlarının 90 ile 180 bin lira arasında, küçükbaş kurbanlık fiyatlarının ise 8 bin lira ile 18 bin lira arasında değişeceği tahmin ediliyor.

Tüm İllerde Kurban Bağış Standları Kurulacak

Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı’na emanet edilen hisse kurbanların yurt içinde 79 il, yurt dışında ise 47 ülke 280 bölgede kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını belirtti.

Hayırseverlerin 31 yıllık süreçte vekalet verdiği toplam 4 milyon 662 bin 258 hisse kurbanın kesilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını vurgulayan Erbaş, bu yıl için vekaletle kurban kesim bedelinin yurt içinde 11 bin 750 lira, yurt dışında ise 4 bin 750 lira olduğunu belirtti.

Vatandaşların bağışlarını kolaylıkla yapabilmeleri için tüm iller ve pek çok ilçede kurban bağış stantlarının 1003 şube aracılığıyla kurulacağını duyurdu.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların da din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri ve din görevlileri aracılığıyla kurban vekaletlerini güvenle emanet edebileceklerinin altını çizdi.

İlgili Yazılar