Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. İmf eski başkanına femen örgütünden darbe

İmf eski başkanına femen örgütünden darbe

admin admin -
32 0

Ukraynalı femen örgütü, İMF eski başkanı Dominique Strauss-Kahn’ı protesto etmek amacıyla, eski başkanın aracının üzerine atladı. Femen örgütüne üye kadınların arkasında ‘’şimdi sıra sende’’ yazan dövme yapılmış.

 5672319-640x480

İMF eski başkanı, fuhuş davası sebebiyle Fransa’nın Lille kentinde bulunan mahkemede duruşmaya çıkmak için geldiğinde, karşısında Femen örgütüne üye 3 kadını görünce şoke oldu.

fft81_mf3452108

Gerçi bunu bekliyordu. Fuhuş suçuyla yargılanan eski bir İMF başkanına bu  az bile daha büyük eylemlere maruz kalmayı hak ediyor aslında. Toplumda kadınlar her zaman eziliyor. Bu dünyanın neresinde olursa olsun kadınlar, erkeklerin gözlerinde hep düşük konumda. Femen örgütü ise kadınlara bir farkındalık yaratmak amacıyla, bir küçük eylem yapıyor çok mu?

 fft16_mf3452188

Kadınlar örgütsel bir hareket yürütmeli, bu Femen örgütü aracılığıyla veya başka bir STK örgütü adı altında da olabilir. Bugün 3 kadının fuhuş suçuyla yargılanan bir İMF eski başkanına eylem gerçekleştirmesi az bile. Kadınlar bu konuda Femen örgütüne imrenmeli…

Soru ve Görüşleriniz İçin Yorum Yapınız…

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir