Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hayali” Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hayali” Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Haber Haber -
36 0

Öne Çıkan Hizmet Kalitesiyle Bilinen Şehir Hastaneleri

‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayalim ve sevdam” olarak nitelendirdiği şehir hastaneleri, hastaların sağlıkla ilgili sorunlarının tek bir merkezde çözülebildiği yerlerin başında geliyor. Türkiye’nin dört bir yanında hizmete sunulan bu sağlık komplekslerinden biri olan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Türk-Japon ortaklığıyla inşa edildi.’

Japon- Türk Ortaklığıyla Oluşturulan Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Türkiye’de COVID-19 salgınının başlamasından yaklaşık 40 gün sonra ilk etabı hizmete alındı. Türkiye’nin önemli sağlık üslerinden biri olan hastane, İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından birçok hastayı ağırlıyor. Hastane, 2 bin 68 sismik izolatör ile depreme dayanıklı bir yapıya sahip.

Hastanenin Genel Özellikleri

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, 10 bloktan ve 3 heliport alanından oluşuyor. 2 bin 572 hekim ve 3 bin 175 ebe-hemşire ile hizmet veren hastanede 456 yoğun bakım ve 2 bin 264 servis yatağı bulunuyor. 714 poliklinik odası olan hastanede, kadın doğum, çocuk, erişkin ve travma alanlarında 30 bin metrekare kapalı alanda hizmet sunulmaktadır.

Hastanenin Başarıları

Hastanede bugüne kadar 414 bin ameliyat ve 550 robotik cerrahi gerçekleştirildi. Özellikle nakil cerrahisi alanında önemli başarılar elde eden hastane, farklı branşlarda binlerce hastaya hizmet verdi. Ayrıca, yanık merkezi, genel hastane, fizik tedavi hastanesi gibi birimlerle çeşitli alanlarda hizmet sunulmaktadır.

Hastanenin Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam’ın Açıklamaları

Prof. Dr. Necdet Sağlam, hastanenin güvenli, hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti sunduğunu belirterek, hastaların tercih sebebi olduğunu vurguladı. Ayrıca, hastanenin sağlık turizmine de hizmet verdiğini ve teknolojik altyapısıyla diğer hastanelere göre üstün olduğunu belirtti.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nin Geleceği

Prof. Dr. Sağlam, hastanenin kapasitesini artırmak için çalışmalar yürüttüklerini ve kamu-özel ortaklığıyla başarılı bir örnek olduklarını söyledi. Hastanenin bölgeye ve Türkiye’ye sunduğu sağlık hizmetinin sürekli gelişmekte olduğunu belirtti.

İlgili Yazılar