Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde İslam Ekonomisi Zirvesi Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi öncülüğünde İslam Ekonomisi Zirvesi Gerçekleştirildi

Haber Haber -
27 0

İstanbul Finans Merkezi’nde İslam Ekonomisi Zirvesi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, İstanbul Finans Merkezi (İFM), Türkiye Varlık Fonu (TVF), Albaraka Türk Katılım Bankası, İbn Haldun Üniversitesi ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) işbirliğinde düzenlenen zirve, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Merkezi’nde yapıldı.

İslami Finansın Küresel Ekonomideki Rolü Tartışıldı

Dünyanın farklı bölgelerindeki İslam ülkelerinden gelen konuşmacılar, zirvede, kendi bölgelerinin perspektiflerini sunarak İslami finansın küresel ekonomideki rolüne ilişkin fikirlerini kapsamlı şekilde paylaştı.

Ulusal ve Uluslararası İslam Ekonomisi Ekosistemleri Ele Alındı

Zirvenin ikinci gününde öğleden sonra gerçekleştirilen “Sinerji ve Sürdürülebilirlik: İslam Ekonomisinde Ekosistemlerin Keşfi, Ulusal ve Uluslararası Etkileri” başlıklı panelde, ulusal çapta İslam ekonomisi ekosistemi ve helal endüstrisindeki global yaklaşımlar ele alındı.

İslam Ekonomisinin Düzenleyici Evrimi Tartışıldı

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Katılım Finans Dairesi Başkanı Dr. Tarık Akın’ın moderatörlüğünü üstlendiği “İslam Ekonomisinin Düzenleyici Evrimi: Bileşenleri, Zorlukları ve Fırsatları Keşfetmek” başlıklı panele, Kahire’deki Amerikan Üniversitesi Arap ve İslam Medeniyetleri Bölümü Profesörü Mohamed Serag, İslam İşbirliği Teşkilatı Tahkim Merkezi (OIC-AC) Genel Sekreteri Dr. Umar Oseni, Marmara Üniversitesi İslam Ekonomisi ve Finansı Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Murat Yaş ve Pakistan Yüksek Mahkemesi avukatı Ahmer Bilal Soofi katıldı.

İslami Finans Profesyonelleri için Etik Kurallar Etkinliğiyle Zirve Tamamlandı

Zirve, İslami Mali Kuruluşlar Muhasebe ve Denetleme Kurumu (AAOIFI) Yönetim ve Etik Kurumu Başkanı Farrukh Raza ve OIC-AC Genel Sekreteri Oseni’nin katılımıyla gerçekleşen “İslami Finans Profesyonelleri için Etik Kurallar” etkinliğiyle sona erdi.

İlgili Yazılar