Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. LGS Sınavı ve Giriş Belgeleri Hakkında Bilgiler

LGS Sınavı ve Giriş Belgeleri Hakkında Bilgiler

Haber Haber -
43 0

LGS Giriş Belgeleri Yayınlanıyor

LGS (Liselere Geçiş Sınavı), her yıl milyonlarca öğrencinin katılımı ile gerçekleştiriliyor. Bu yıl için geri sayım başlarken, LGS sınav giriş belgeleri 24 Mayıs 2024 tarihinden itibaren yayınlanacak. Öğrenciler ve veliler, giriş belgelerini okul müdürlüklerinden temin edebilecekler.

LGS Sınav Yeri ve Tarihi

LGS sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Öğrenciler, sınava gelirken fotoğraflı onaylı giriş belgeleri ve geçerli kimlik belgelerini yanlarında bulundurmalıdırlar. Sınav takvimi ve süreçle ilgili detaylı bilgiler ise zamanla paylaşılacak.

LGS Sınavı Nasıl Yapılacak?

LGS sınavında her alandan 8. sınıf öğretim programlarındaki kazanımlara uygun sorular yer alacak. Birinci oturumda Türkçe, TC. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak. İkinci oturumda ise matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak. Sınavın değerlendirilmesinde doğru ve yanlış cevap sayıları dikkate alınacak.

Yanlış cevaplar, doğru cevaplardan üçte bir oranında düşülecek. Böylelikle öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama, problem çözme gibi becerileri ölçülecek. Öğrencilerin sınav öncesinde hazırlıklı olmaları ve giriş belgelerini zamanında almaları önem taşıyor.

İlgili Yazılar