Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Türk Spor Basını Togay Bayatlı’yı Kaybetti

Türk Spor Basını Togay Bayatlı’yı Kaybetti

Haber Haber -
15 0

Türkiye Spor Yazarları Derneği ve Milli Olimpiyat Komitesi Eski Başkanı Togay Bayatlı Hayatını Kaybetti

Türkiye’nin önde gelen spor yazarlarından ve spor yöneticilerinden olan Togay Bayatlı, 85 yaşında hayatını kaybetti. Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) eski başkanlarından biri olan Bayatlı’nın vefatı birçok kesimde üzüntü yarattı.

TSYD ve TGC’den Taziye Mesajları

TSYD tarafından yapılan duyuruda, Bayatlı için “TSYD’nin 7. Genel Başkanı Togay Bayatlı’yı kaybettik. Acımız büyük, Allah rahmet eylesin.” ifadelerine yer verildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi olan Bayatlı için ise “Uzun yıllar mesleğimize spor alanında başarıyla hizmet veren üyemiz Togay Bayatlı’yı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Meslektaşımızın ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz.” açıklaması yapıldı.

Togay Bayatlı Kimdir?

1938 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğan Togay Bayatlı, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Spor yazarlığı kariyerine 1958 yılında başlayan Bayatlı, Türkiye’nin önde gelen gazetelerinde görev almıştır. 1986-1992 yılları arasında TSYD’nin genel başkanlığını yapmış ve 8 yıl boyunca TMOK başkanlığını üstlenmiştir.

Bayatlı, spor yöneticiliği kariyerinde Fenerbahçe’de yönetim kurulu üyeliği ve amatör branşlarda başkanlık yapmıştır. Ayrıca Dünya Spor Yazarları Birliği’nde başkanlık yapmış ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nden Liyakat Ödülü almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Togay Bayatlı, Türk spor basınında uzun yıllar hizmet vermiş önemli bir isimdi.

İlgili Yazılar