Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sağlık Bakanlığı Kura Çekimi İle 8 Bin İşçi Alımı Gerçekleştiriyor

Sağlık Bakanlığı Kura Çekimi İle 8 Bin İşçi Alımı Gerçekleştiriyor

Haber Haber -
14 0

Geçen Ay Ertelenen Kura Çekimi Yeni Tarihlerde Yapılacak

Sağlık Bakanlığı, 27 bin kişilik personel alımı sürecinin devam etmesi nedeniyle geçen ay ertelenen kura çekimini gerçekleştirecek. Bu kapsamda 8 bin işçi alımı için kura çekimi yapılacak.

Kura Çekimi Detayları

8 bin kişilik alımın 3.250’si güvenlik görevlisi, 3.550’si temizlik görevlisi için ayrıldı. Kura çekimi 3 Nisan ve 4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek. Çekiliş, Adana ilinden başlayarak diğer iller sırayla çekilecek ve Düzce ilinde tamamlanacak.

Canlı Yayın ve Sonuçlar

Kura çekilişi, Bakanlığın YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Katılımcılar çekilişe alınmayacak. Kura sonuçları ise aynı gün saat 20:00’den sonra Bakanlık internet sitesinde açıklanacak.

Kura Çekimi Yapılacak İller

3 Nisan’da Adana’dan başlayarak 42 ilde, 4 Nisan’da ise Kocaeli’den başlayarak 28 ilde çekiliş yapılacak. İllerin tam listesi Bakanlık tarafından açıklanmıştır.

İşçi Alımı Kadro ve Branş Dağılımı

Sürekli işçi kadrolarının meslek ve kadro sayısına göre dağılımları şu şekildedir: Bilgisayar sistem kurulum bakım onarım ve arıza giderme elemanı, biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı, elektrikçi, klinik destek elemanı, marangoz, oto bakım onarımcısı, temizlik görevlisi ve daha fazlası…

İlgili Yazılar