Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor & Fitness
  4. »
  5. Galatasaray Mağazaları Yeni Rekorlara Koşuyor

Galatasaray Mağazaları Yeni Rekorlara Koşuyor

Haber Haber -
16 0

Galatasaray Mağazacılıkta Yükselişini Sürdürüyor

Galatasaray, futbol sahasındaki başarısını mağazacılık alanına da taşıyor. Mağazacılık AŞ. Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Sarıöz, SÖZCÜ‘ye verdiği röportajda, kulübün mağazacılık performansını ve hedeflerini paylaştı. Sarıöz, şirketin Euro bazında geçen yıla göre %119 büyüme sağlayarak tarihinin en yüksek cirosunu elde ettiğini belirtti.

24. Şampiyonluk Hedefi ve Büyüme Planı

Galatasaray Mağazaları, yeni hedeflerine odaklanıyor. Haziran 2023-Haziran 2024 dönemi için 50 milyon Euro’luk bir ciroyu hedefleyen şirket, aylık ortalama 165 milyon TL ciro elde ediyor. Yüzde 128 büyüme hedefiyle 3.5 milyon adet ürünü taraftarlarla buluşturmayı planlıyor. Başkan Dursun Özbek’in vizyonu doğrultusunda 3.5 milyar TL’lik bir hedef belirlendi.

Puma İş Birliği ile Yeni Dönem

Galatasaray’ın Puma ile yapacağı iş birliği, sadece forma değil tüm futbol takımı ürünlerini satışa sunacak. Bu anlaşmanın ticari açıdan kulüp ve mağazacılık için büyük bir başarı olacağı belirtiliyor. Yeni dönemde tüm taraftarların erişebileceği fiyatlarla forma temin edilmesi hedefleniyor.

Yurt Dışında Mağazalar Açılıyor

Galatasaray Mağazaları, yurt dışında da varlık göstermeye hazırlanıyor. Almanya, Belçika, Avusturya ve Hollanda’da mağazalar açacaklarını duyuran şirket, bu adımın kulübe ciddi katkı sağlayacağını belirtiyor.

Reaksiyonlarda Hız ve Esneklik

Galatasaray, reaksiyon tişörtleri ve futbolcuların gol kutlamalarından esinlenerek hızlı ve esnek üretim yaparak taraftarlarına özel ürünler sunuyor. Yenilikçi yaklaşımlarıyla dikkat çeken mağaza yönetimi, Avrupa standartlarında bir satış performansı hedefliyor.

İlgili Yazılar