Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Sonbahar mevsimini sevmek için 10 neden

Sonbahar mevsimini sevmek için 10 neden

admin admin -
7 0

Sıcak yaz günlerini geride bırakarak en güzel mevsimlerden biri olan sonbahara girmiş bulunuyoruz. Yererdeki sarı yapraklar, aniden kararan hava ve yağan yağmur bizlere yılın en romantik günlerini sunuyor. Kişisel olarak en beğendiğim mevsim olan sonbaharda romantik ve aşık bir ruh haline bürünmemek imkansız gibi görünüyor. Bu aylarda sevgililer gözüme daha güzel görünüyor. Modanın da en çok sonbahar aylarında insanlara yansıdığını düşünüyorum. Sonbahar mevsimini sevmemde saymakla bitiremeyeceğim kadar neden var. İşte onlardan bazıları.

terleme-terleyen-kadin

1- Artık Terlemek Yok

Dışarı çıktığımız zaman güneşin altında pişmiyor ve dilediğimiz gibi gezebiliyoruz. Açık hava gezilerinin aslında en iyi sonbahar mevsiminde yapıldığını düşünüyorum. Şık botlarımız veya çizmelerimiz ile dilediğimiz kadar yürüyebiliriz.

2- Yağmur

Eğer yağmura hazırlıksızsanız yağmur sizin için bir işkenceye dönüşebilir. Oysa sonbahar mevsiminde yağmura her zaman hazırlıklı olmalısınız. Evden çıkarken şemsiyenizi çantanıza attığınızda gün içerisinde yağan yağmur asla size rahatsız edici gelmeyecektir. Hele ki yağmurda ıslanmayı sevenler için sonbahar mevsiminde sarı yapraklar arasında yağmurda yürümek paha biçilemez bir duygu olabilir.

3- Klimasız Kapalı Pencereler

Yaz ayları boyunca sürekli pencere kapatma muhabbetine tanık olmuşsunuzdur. Klimalar açık olduğu için pencereler kapanır ve içerideki hava bir türlü yenilenemez. Klima sizi çarpar ve sonuçta yaz sıcağında bile hasta olursunuz. Sonbaharda ise pencereler artık sadece gerektikçe açılıyor ve odanızın sıcaklığı en ideal seviyede kalıyor.

4- Gece Uykusu

Sonbaharı sevmek için bir başka nedense yaz aylarında uyku uyumadığımız gecelerden sonra serin serin battaniyemizle yorganımızla yattığımız bir mevsim olmasıdır. Deliksiz uykular sayesinde sonbaharda çok daha dinlenmiş bir şekilde uyanırız.

5- Güneş Gözlüğü İle Dolaşmaya Son

Sürekli güneş kremi sürüp şapka ve gözlük ile dışarı çıktığımız yaz günleri sona erdi. Artık trençkotumuz ile rahatça kendimizi dışarı atabiliriz.

6- Bozulmayan Saçlar

Kimi saçlar rüzgardan etkilense de genel olarak terleyip nemlenerek bozulan saç sorunları yaşamazsınız.

koloyu sev

7- Kilolar

Kalın kıyafetleriniz kilolarınızı saklamaya yeteceği için sürekli diyet yapmanıza gerek yok. Bu mevsim biraz kendinizi şımartabilirsiniz. İlkbaharda diyet sizi bekler.

8- Petek Dostluğu

En güzel taraflarından biri çayınızı demler ya da kahvenizi yapar doğalgaz peteğinizin başına kurulur uzun sohbetler eder, kitap oku, kafa dinlersiniz.

yemek yemek

9- Yemek

Artık yaz sıcağı diyerek hafif hafif şeyler yemeye, yemeği geçiştirmenize gerek yok. Her türlü tatlı, ağır yemek bu mevsimde gayette güzel gider. Tabi kilo sorununuz yoksa.

10- Aşk

Sonbaharda özellikle kasımda aşk başkadır. Sevgilinizle yapabileceğiniz çok güzel aktiviteler bulunmaktadır. Artık tekrar sinemalara gidebilir, mağaza gezebilir, tiyatro izleyebilir, kapalı alanlarda oturup karşılıklı kahveler içebilirsiniz.

 Kaynak: hurrem.com

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir