Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 11. SERİ YILLAR SONRA İPEK ONGUN KİTAP ÖZETİ

11. SERİ YILLAR SONRA İPEK ONGUN KİTAP ÖZETİ

admin admin -
49 0

Yıllar Sonra İpek Ongun

İpek Ongun’un büyük beğeni toplayan gençlik serisi olan Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisi 11. kitap olan Yıllar Sonra ile kaldığı yerden devam ediyor.

İpek Ongun Bir Genç Kızın Gizli Defteri serisi ile genç okurların hayata olan bakışlarını değiştirmeyi başarmıştı ve şimdi Yıllar Sonra kitabı ile de birçok konuda onlara yol göstermeyi başarıyor.

yillar-sonra kitap

Kitabın ana iki kahramanı olan anne Serra kırklı yaşlarda, kızı Selin ise on üç yaşında genç bir kızdır. İkisi de anı defteri tutmaya karar verir ve kitapta iki anı defterini birbirinden ayrı olarak okuyabiliyoruz. Böylece bir tarafta annenin bir tarafta da kızın birlikte yaşadıkları günlük olayları nasıl yorumladıklarını görebiliyoruz. Bu şekilde hem anne kızına karşı hem de kız annesine karşı bir empati oluşturabiliyor ve birbirlerini anlamaları kolaylaşıyor.

Kitapta Selin ilk aşkını ve dolayısı ile ilk hayal kırıklığını da yaşıyor. Bunun güzellikleri ve üstesinden nasıl gelinebileceği de kitapta hikaye olarak yazar tarafından anlatılıyor. Kitapta aynı zamanda gençlerin günümüz sorunlarını, internet bağımlılıklarını, hayvan sevgisini, sosyal sorumluluk duyarlılıklarını gibi birçok konulara da el atıyor ve gençleri bu konularda bilinçlendiriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir