Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. GİYİM ALIŞVERİŞİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

GİYİM ALIŞVERİŞİ YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

admin admin -
12 0

Giyim okadar basit yapılacak bir alışveriş değildir, öncelikle bunu kavramalıyız. Giyim alışverişine çıkmadan önce neye ihitiyacımız olduğunu öncelikle belirlemeliyiz. Gerçi ne kadar önceden belirlesekte  karşımıza çıkan güzel renkler ve kumaşlar bizi adeta kandırıyor ve kafamızı kurcalıyor. Ne alacağımızı şaşırıyoruz.

Mümkünse siz neye ihtiyacınız varsa o reyona yönelin yoksa dediğim gibi işin içinden çıkamazsınız. Özellikle büyük mağazalarda hiç çıkamazsınız. Pantolon alayım derken hırkalar dikkatiniz çekebiliyor.

Bunlar hep satış politikaları mesela geçen gün mağazaya gittim isim vermiyorum x mağazası olsun hırka ve renkli tayt üzeri elbiseler yan yana duruyor. Hırka almak için mağazaya giren kişi diğerinede bakıcaktır.

İşte bu satış politikasıdır. Müşteriyi olabildiğince daha çok çeşide boğup yan yana farklı ürünler gösteriyolar. Böylece müşteri kafasında olan elbiseyle oarada görüp hiç ama hiç aklının ucundan geçmeyen elbiseyi almak isteyecektir. Genelde sonuç büyük bir ekonomik buhranla karşılaşılır.

Bu yüzden dediğim gibi alış veriş yapmaya çıkarken ilk altın kuralımız benim ne eksikliğim var sorusunu kendinize sormak ve bununla birlikte önceliğim ne diye içinizden geçirmek olsun. Maddi durumunuz öncelik belirlemek gibi bir şeyi gerektirmiyorsa dilediğiniz gibi rahatlıkla korkmadan eksikliklerinizi kafanızda listeleyip alışverişinizi huzurlu bir şekilde yapın. Alışveriş mutluluktur!!!

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir