Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. Transformers 4 kayıp çağ film özeti ve oyuncuları

Transformers 4 kayıp çağ film özeti ve oyuncuları

admin admin -
12 0

Transformers: Kayıp Çağ film yönetmeni Michael Bay’in küresel gişe rekorları kıran serisinin dördüncü filmi.

Senaryosunu Ehren Kruger’in yazdığı ve Mark Wahlberg, Stanley Tucci, Li Bingbing, Kelsey Grammer, Sophia Myles, TJ Miller, Nicola Peltz, Jack Reynor ve Titus Welliver yıldızlarıyla çekilen film, gişe rekorlarına koşuyor.

Filmin özeti ise şöyle:

Autobot ve Decepticon’lar arasında yaşanan destansı savaştan sonra başlar, son savaşın ardından dört yıl geçmiştir. Savaşta Chicago şehri yerle bir edilmiştir. Bununla birlikten binlerce insan ölmüş olsada dünya büyük bir tehditten kurtulmuştur. İnsanlık bu savaştan sonra toparlanmaya, yaralarını sarmaya çalışırken Amerikan hükümeti, Autobot’lar ile ilişkisini tamamiyle kopartmış bir düşman haline gelmiştir. Amerikan hükümeti hayatta kalan Autobot’ları yok etmeye yönelik CIA özel birimi kurmuştur. Teksas’ta kendi halinde tamircilik yapan Cade Yeager, eline geçen hurda kamyoneti para kazanma umuduyla parçalamayı kabul eder. Bu kamyonet yaralı bir optimus prime’dır. Bunu anlamak onun için uzun sürmez. Optimus prime robotunun yaydığı sinyaller yüzünden, başının belaya girmesi an meselesidir. CIA ajanlarının Optimus Prime nin yerini tespit etmesi çok yakındır. Bunun için cade yeager’in optimus prime yi diğer autobotlarla iletişime sokması gerekir.

Bir an önce chicagodaki robotlarla temasa geçmelidir. Dünyayı tehdit eden güçlü bir yaratık yola çıkmıştır. Optimus Prime ve Autobotlar kendilerine yardım eden insan topluluklarını bu düşmandan korumak için savaşmak zorundadır.

transformers, transformer konusu, transformers film özeti

Sorularınızı yorum olarak bırakın

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir