Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. FIKRA ANLATAN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER

FIKRA ANLATAN KİŞİNİN YAPMASI GEREKENLER

admin admin -
36 0

Fıkralar, günlük hayatın çeşitli olayları karşısında insanların içinde biriken türlü duygular için bir tür supap görevi yaparlar. Yalnız fıkrayı tam yerinde anlatmak, içindeki zeka yada kelime oyununu tam anlamıyla belirtmek gerekir. Bu nedenle fıkra anlatmakta hüneri olmayanlar, bek­ledikleri sonucu alamazlar.

Aynı za­manda, fıkra anlatırken bir noktaya dikkat etmelidir: Herkesin yanında her tür fıkra anlatılmaz. Hanımların yanında anlatılmaması gereken fık­ralar vardır. Erkeklerin özellikle ken­dileriyle aynı meslekte çalışan hanımlara neredeyse erkek gözüyle ba­karak, yanlarında açık, saçık fıkralar anlatmaları, görgüsüzce bir davranış­tır.

fikra1

Kadınlarda aynı şekilde karşısındakini kendi cinsiymiş gibi görüp açık seçik fıkralar  anlatması erkeğin ona bakış açısını olumsuz etkiler. Fakat bazı arkadaşlıklarda ve dostluklarda karşısındakini hem cinsiymiş gibi görüp açık seçik fıkralar anlatılır. Bazı kadınların bol fıkralı espirili erkeklerden hoşlandığını biliyoruz. Karşısındaki erkeğe sırf bu yönünden dolayı duygusal yaklaştığı bile görülmüştür. Tabi erkeklerinde bazısı espirili fıkra anlatma kabiliyeti olan kadınlardan hoşlanır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir