Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. KALABALIK YERLERDE MAKYAJ YAPILMALI MI?

KALABALIK YERLERDE MAKYAJ YAPILMALI MI?

admin admin -
28 0

Makyaj nerede yapılmalı?, Makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli?

Başkalarının yanında du­dakları boyamak, allık ve pudra sür­mek, saçları taramak gibi davranışlar hoş karşılanmaz. Herkesin içinde bu gibi hareketler yapılmaz. Yakışık almaz.

Bu nedenle umumi bir yerde, bu gibi işler için ayrılan bir odaya girip, makyajı orada tazelemek daha doğrudur. Yalnız saçlar dağılmışsa hafifçe taranabilir. O da ender hal­lerde ve kimsenin dikkatini çekmeye­cek şekilde yapılmalıdır.

Birbirine zıt far renklerini iyi karıştırırsanız çok etkileyi renkler elde edebilirsiniz.
Göz farı kullanmadan önce göz kapaklarına şeffaf pudra yada fondöten sürülüp gözün soluk görünmesini önler kırışık görünümünü azaltır.

Yüzü aydınlatmak için çok açık renkli veya pembeye çalan bir fondöten seçmek hatalı bir seçimdir. Eğer fondöteniniz açık renkte olursa teninizi griye döndürür. Pembeye çalan fondöten ise yüzünüze yapay bir hava verir. Bu yüzden sarıya çalan koyu renkte ve cilt renginizle uyumlu bir renk seçin.Böylece doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dudakları ince göstermek için koyu renk ruj kullanmak: Yapılması gereken açık renkte mat bir ruj seçmek. Dudaklarınıza kapatıcı ve fondöten sürerek kalın dudaklarınızı inceltebilirsiniz

Pembe ve kayısı rengi pudra kulanmak: Pudra teni renklendirmek için değil matlaştırmak ve kadifemsi bir yumuşaklık sağlamak için kullanılır. Bu yüzden şeffaf, renksiz bir pudra seçin. Pudranın kalıp gibi yüze yapışmaması için T bölgesine ve ifadenizi donuklaştırmamak için göz çevresine fazla sürmeyin.

Alt göz kapağına kalem çekmek: Gözleriniz eğer birbirne çok yakın ise alt göz kapağına kalem çekerek orantısızlığı daha çok gözler önüne serersiniz. Alt göz kapağının iç tarafından başlayarak gözün yarısına kadar açık renkli bir kalem çekin. Dışına doğru ise koyu renkli bir kalem kullanın.

Alt kirpiklere rimel uygulamak: Alt kirpiklerinize rimel sürersiniz kirpikleriniz örümcek ağı gibi görülür ve bakışınızı aşağıya doğru çekersiniz. Sadece eyeliner ile ince bir çizgi çizebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir