Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. BİR EVDEN TAŞINIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ? NEREDEN BAŞLAMALI?

BİR EVDEN TAŞINIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ? NEREDEN BAŞLAMALI?

admin admin -
10 0

Bir evden taşınırken evi tertemiz ve derlitoplu bir halde bırakmaya dikkat etmelidir. Herkes aynı şekilde hareket ederse, bir eve yeni giren kiracılar sıkıntı çekmezler. Kimse başkalarının bıraktığı çöpü temizle­mek zorunda değildir. Üstelik de, pis bırakılan bir ev, o evden ayrılmış kimseler hakkında pek de iyi bir iz­lenim uyandırmaz.

yeni ev1

Bu nedenle, baş­ka bir eve taşınmadan önce, terkedilen evi mutlaka temizlemeli, çöpleri de kaldırmalıdır. Küçük ufak tefek eşyalar insanı çok zorlar. Bu tür ufak eşyaları kutulayarak köşeye istiflemeli. Çünkü nakliye aracına taşırken kişiler fazladan in çık yapmamalı. Bu şekilde taşıyıcılar yorulabilir. Buda ev taşıma işleminin uzamasına neden olur. Yeni eve girmeden öncde evin bütün gereksinimleri tamamlanmalıdır. Mesela örnek veriyorum badanası yada musluk tamiratı, lavabo tamiratı, mutfak temizliği gibi…

yeni ev

Daha çok tamizlik demeliyiz yeni eve taşınamdan önce o evin genel temizliğini yapmak gerekir. Sonra eşyaları getirip rahat kafayla dizmeli. Eşyaların taşındığı diğer evinde temizliği ihmal edilmemeli bunuda tekrardan söylemiş olalım. Yeni eviniz hayırlı olsun şimdiden.

Yorum yaparak editörlerimize istediğiniz soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Sizlere cevap vermekten onur duyarız.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir