Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. KEDİNİZİ ÇOK MU SEVİYORSUNUZ?

KEDİNİZİ ÇOK MU SEVİYORSUNUZ?

admin admin -
43 0

Kedi bakımı nasıl yapılır? Kedilere nasıl bakılır? Kedi tuvalet eğitimi? Kedi etkileşimi nasıl olur? Kedi nasıl taşınır?

 

Yiyeceklerine dikkat edin

  • Kediniz günlük yiyeceğini belirli zamanlarda , temiz kaplarda verin. Bu sayede yemek vakitlerinde ayaklarınız altında dolaşmalarından kurtulmuş olursunuz. Kediler de insanlar gibi çeşitli yiyeceklerle beslenmesi lazımdır ; bu bakımdan verdiğiniz yiyeceklerin çeşitli olmasana da dikkat etmeniz gerekir .

Kedi Ve Fare

  • Eğer ,evinizde fare varsa, sizi bu dertten kediniz kurtarabilir .Ancak bütün kedilerin aynı derecede avcı olduğunu unutmamak gerekir .Birde genç kedilerin ,yaşlılardan çok daha fazla avcı olduğunu akılda bulundurulmalıdır .Kedilerin iyi fare yakalıya bilimleri için sadece göz ve kulaklarının değil, aynı zamanda bıyıkları en büyük duyu organı vazifesini görür. Bu bakımdan kedilerin bıyığını asla kesmemek ,çekiştirmemek lazım.

Tuvalet Kutusunu Temiz Tutun

  • Kedinizin etrafı pislenmesini istemiyorsanız ,evinizin kuytu bir köşesinde bir tuvalet kutusu bulundurun .İçini toprak yada kumla dolduracağınız bu kutuyu kediniz seve seve kullanacaktır . Ancak kutudaki toprak sık sık değiştirilmezse kedi bunu kullanmaktan vazgeçer.

Kediler Oyuncudur

  • Sıhhatli kediler karınları tok olduğu zaman oynamaya bayılırlar . Hele de yavru kediler ,tıpkı çocuklar gibi her şeyi oyun konusu yaparlar .Bu bakımdan bir parça ip, küçük bir top vs. yardımıyla kedinizi oynata bilirsiniz .Bu hem sizi dinlendirir hem de kedinin size bağlanmasını sağlar .

Taşırken Dikkat Edin

  • Kediler nazlı hayvanlardır. Hele yavru kedileri ele almak, mıncıklamak hiç doğru değildir. Kedileri, bilhassa yetişkin yavruları kucağınıza almak isterseniz asla koltuk altından, karnında tutmayın. Hayvanın iç organları örseleneceği için ölümüne bile sebep olabilirsiniz. Kediyi taşımak için en uygun yol ense derisinden tutmaktır. Unutmayın ki, anneleri de yavrularını bu şekilde taşır .

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir