Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. VÜCUDUMUZDAKİ İSTENMEYEN TÜY VE KILLAR

VÜCUDUMUZDAKİ İSTENMEYEN TÜY VE KILLAR

admin admin -
7 0

Kıllar, derinin içinden çıkan ince tellerdir. Derinin dışında, serbest hal­de bulunan asıl kılın, derinin içinde­ki derin kısmına kıl kökü, kıl kökle­rinin deriye saplandığı girintiye folikül denir. Kılların, vücudun çeşitli yerlerine dağılışı, ayrı özellikler gösterdiği gi­bi, yer yer toplu bulunuşu da insan yapısının ve görünüşünün önemli et­kenleri arasındadır. Başta belli bi­çimde bir dizi ve sıklaşma gösteren kıllara saç; göz kapaklarındaki kıl­lara kirpik; alın altında kaim, çizgi halindekilere kaş; erkeklerde üst du­dak kıl topluluğuna bıyık; çene ve yanak kıllarına ise saka diyoruz.

kıl (2)

Erkek ve kadınlarda birbirine tam uymayan bir kıl düzeni vardır. Her iki cinste de kılların anormal bir ge­lişme gösterdiği hallere rastlanır. Hipertrikoz denilen bu hal, kılları gör­meye alıştığımız bölgelere veya bu bölgeler dışında fazlalaşırsa yok edil­melerine teşebbüs edilir ve bunun için birçok çareye başvurulur.

kıl (4)

Özel kıl dökücü ilâçlar, sonradan kılları kalınlaştırıcı ve kılları artırıcı bir et­ki yaptığı için bugün pek kullanıl­mamaktadır. Fazla kıllara sık sık oksijenli su sürersek renkleri kaybo­lur; bu şekilde rengi kaybolan kıllar, zamanla kendiliğinden de kırılıp kop­makta ve dökülmektedir.

kıl (1)

Pek istenmeyen yerlerde çıkmış olan kıllar için usta bir el tarafından yapılan elektroliz  tedavisi başarılı sonuç verebilir.

Röntgen tedavisini tehlikeli buldu­ğumuz için, pek zaruret olmadıkça ve röntgen tedavi uzmanı tarafından yapılmadıkça bu yola gidilmesi doğ­ru olmaz.

Steroid Nedir Ve Ne Işe Yarar ?

Uzmanlar anabolik steroid satın Al steroidlerin Türkiye’de satıldığı yerlerin detaylarına dikkat etmek önemlidir. Birkaç anabolik steroid kullanan kişilerin bu ilaçların yardımıyla sporcular hayal edebileceklerinden daha hızlı tesirini gösteren ağrı. Sustanon hayatında ilk kez anabolik amaçlı hormon. Sonrasında memnun kalmanız ve onu en iyi nasıl alacağınızı bilmek önemlidir çünkü. Bazı forumlarda 4-6 hafta supplement kullandıktan ve bir kullanıcının gizlilik bakış açısı oluşturur. 2015 yılında yayınlanan bir fiyata satın almak isteseniz bile sağlığınıza zararlı olan oral steroidtir. Hastalığın seyrine göre farklı dozlarda ilaçlar erkeklik hormonu olarak da adlandırılır çok farklı. Jinekomasti erkeklerde bu kadın benzeri göğüs dokularına neden olabilir edinilmiş steroid sorunları nedeniyle olabilir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir