Hayat Pedi – Hayatpedi.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yaşam
  4. »
  5. 2014-YDS Sonbahar Dönemi

2014-YDS Sonbahar Dönemi

admin admin -
51 0

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi)
2014-YDS Sonbahar Dönemi

2014 YDS nezaman?

2014 YDS nezaman açıklanıyor?

2014 YDS Tarihleri nezaman?

2014 YDS sınavına kimler girebilir?

 

osym_yds www.hayatpedi.com

2014-YDS Sonbahar Dönemi

YDS 2014 sonbahar dönem sınavı 7 Eylül 2014 Pazar günü yapılacak. Adaylar bu sınava girmek için harçlarını yatırmaları ve başvurularını yapmaları gerekmektedir aksi takdirde sınava giremeyeceklerdir. Adayların dikkatine 22 Temmuz 14 Salı son başvuru tarihidir.

ÖSYM’nin açıklaması

ÖSYM’nin 8 Temmuz da yaptığı açıklamaya göre:  ‘’Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabileceklerdir.’’ Açıklamasına  ‘’Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. 2014 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2014-YDS Sonbahar Dönemi) 7 Eylül 2014 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular 10-22 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılacaktır.

Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Kılavuzda; başvuru, sınav, değerlendirme, sınav sonuçlarının kurumlarca kullanımı ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.’’ Mesajını da ekledi. ÖSYM bu konuda titiz olduğunu bu açıklamayla belirtti. 

2014 YDS sınavına kimler girebilir?

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na (YDS), yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavları, KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanacak adaylar, Tıpta uzmanlık ile Diş hekimliğinde uzmanlık sınavlarına girecekler, yurt dışı denklik sınavlarına gireceklerle memuriyette dil tazminatı alacak olan adaylar girebiliyor.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir